Grupy na MŚ 2022

Grupa G na MŚ 2022 – kto wygra i awansuje? (typy)

Grupa G na MŚ 2022 - kto wygra i awansuje? (typy)

Na kartach historii piłkarskich Mistrzostw Świata można odnaleźć zarówno wielkie sukcesy, jak i niespodziewane klęski. Dlatego kibice zawsze ekscytują się wyrównanymi starciami, które mogą przynieść im dużą niespodziankę. Z tego względu na nadchodzącym mundialu dużym zainteresowaniem zapewne będzie cieszyć się rywalizacja w grupie G. Co prawda, wszyscy kibice oraz eksperci mają podobne typy dotyczące faworyta tej grupy. Mimo to wszystkie pozostałe reprezentacje mogą stoczyć ze sobą bardzo zaciętą walkę o uzyskanie awansu. Co więc warto wiedzieć o grupie G? Kto awansuje, a kto będzie musiał wrócić do domu? Zapraszamy do przeczytania poniższych analiz.

Grupa G na MŚ – typy na mecze

Do grupy G z pierwszego koszyka trafiła wielka reprezentacja Brazylii. „Canarinhos wciąż mają w pamięci dwa ostatnie mundiale, które nie były dla nich zbyt udane. Dlatego Brazylijczycy jadą do Kataru z jasnym celem. Jest nim awans do finału MŚ 2022 oraz walka o wygranie całego turnieju. Aby jednak zrealizować ten cel, muszą najpierw przejść grupę G MŚ 2022. Oczywiście w przypadku reprezentacji Brazylii awans wydaje się bardzo prawdopodobny.

Dużo ciekawiej wygląda jednak sytuacja pozostałych ekip. Poza piłkarzami „Canarinhos w grupie G znajdą się także reprezentacje: Szwajcarii, Serbii oraz Kamerunu. Z jednej strony trudno zakładać, aby te ekipy mogły nawiązać walkę z uznaną reprezentacją Brazylii. Jednak z drugiej strony każda z tych reprezentacji prezentuje niezły poziom piłkarski. Toteż walka pomiędzy tymi drużynami o zajęcie fotelu wicelidera zapowiada się niezwykle emocjonująco.

W grupie G typy mundialowe dotyczące poszczególnych meczów fazy grupowej są następujące:

 • Szwajcaria – Kamerun → wygrana Szwajcarii (kurs 1,85);
 • Brazylia – Serbia → wygrana Brazylii (kurs 1,47);
 • Kamerun – Serbia → remis (kurs 3,10);
 • Brazylia – Szwajcaria  → wygrana Brazylii (kurs 1,53);
 • Kamerun – Brazylia → wygrana Brazylii (kurs 1,35);
 • Serbia – Szwajcaria → remis (3,25).

Kto wygra grupę G?

Jeżeli chodzi o pytanie, kto wygra grupę G na MŚ 2022, zdecydowanymi faworytami są Brazylijczycy. Po ich stronie znajdują się zarówno argumenty czysto piłkarskie, jak i ważna kwestia motywacji za ostatnie nieudane imprezy. Fani „Canarinhos oczekują od swoich piłkarzy naprawdę udanego występu na MŚ!

Jak bukmacherzy widzą wspomnianą kwestię w grupie G. Kto wygra tę grupę? Aktualne kursy na zwycięzcę wystawione przez firmę STS wynoszą:

 • Brazylia – 1,40;
 • Szwajcaria – 6,00;
 • Serbia – 7,50;
 • Kamerun – 15,00.

Grupa G – kto awansuje?

O ile kwestia zwycięzcy grupy G nie budzi większych wątpliwości, o tyle dużo ciekawiej wygląda kwestia wicelidera. W roli faworytów do zajęcia tej pozycji występują reprezentacje Szwajcarii oraz Serbii. Kto wyjdzie z grupy G?

Problem z odpowiedzią na postawione pytanie polega na tym, że Szwajcaria i Serbia to równie silne reprezentacje. Dlatego przed rozpoczęciem MŚ 2022 naprawdę trudno zgadywać, która z tych ekip wywalczy awans do fazy pucharowej. Bardzo prawdopodobne jest to, że odpowiedź na postawione pytanie przyniesie bezpośrednie starcie pomiędzy tymi zespołami. Jeśli taki mecz zakończy się remisem, kluczowe znaczenie będzie mieć bilans bramkowy.

Nie można również odbierać szans reprezentacji Kamerunu. Co prawda, teoretycznie piłkarze z Afryki wydają się najsłabszą ekipą. Jednak ich bezkompromisowy styl połączony z siłą fizyczną może sprawić spore problemy rywalom!

Jeżeli chodzi o grupę G, typy oraz kursy na awans poszczególnych reprezentacji z miejsc 1-2 są następujące:

 • Brazylia – 1,10;
 • Szwajcaria – 2,00;
 • Serbia – 2,25;
 • Kamerun – 3,75.