Grupy na MŚ 2022

Grupa A na MŚ 2022 – kto wygra i awansuje? (typy)

Grupa A na MŚ 2022 - kto wygra i awansuje? (typy)

Grupa A jest czasami nazywana grupą otwarcia, ponieważ to właśnie spotkania drużyn z tej grupy otwierają każdą imprezę. Nie inaczej będzie w przypadku nadchodzących MŚ 2022 w Katarze. Po inauguracji MŚ 2022 odbędzie się pierwsze spotkanie pomiędzy reprezentacjami Senegalu oraz Holandii. Co jasne, będzie to mecz w ramach mundialowej grupy A. Poza wspomnianymi już reprezentacjami w grupie A znajdą się również drużyny narodowe Ekwadoru oraz Kataru, czyli gospodarza imprezy. Jakie są więc aktualne prognozy dotyczące przebiegu tej grupy? Które z tych reprezentacji mogą liczyć na awans do fazy play-off?

Grupa A na MŚ – typy na mecze

Grupa A MŚ 2022 stanowi bardzo ciekawe połączenie pod względem międzynarodowym. W tej grupie znajduje się bowiem jedna z najlepszych europejskich ekip, czyli reprezentacja Holandii. Do tego są także piłkarze z Ameryki Południowej (Ekwador), Afryki (Senegal) i Azji (Katar). Dlatego tak zróżnicowana grupa na pewno przyciągnie uwagę kibiców.

Jeżeli chodzi o poszczególne spotkania grupy A, typy mundialowe są następujące:

 • Senegal – Holandia → wygrana Holandii (kurs 1,63);
 • Katar – Ekwador → wygrana Ekwadoru lub remis (kurs 1,34);
 • Katar – Senegal → wygrana Senegalu (kurs 1,89);
 • Holandia – Ekwador → wygrana Holandii (kurs 1,67);
 • Ekwador – Senegal → remis (kurs 3,25);
 • Holandia – Katar → wygrana Holandii (kurs 1,30).

Kto wygra grupę A?

Zakłady na poszczególne spotkania nie są jedynym sposobem na obstawianie rywalizacji w grupie A. Typy długoterminowe stanowią równie ciekawą alternatywę dla wielu graczy. Jak sama nazwa wskazuje, takie zakłady nie zostaną rozstrzygnięte już po jednym spotkaniu. Bardzo interesujące mogą być np. typy dotyczące zwycięzcy grupy A. Kto wygra wspomnianą rywalizację?

Oczywiście tutaj faworyt może być tylko jeden. Jest nim reprezentacja Holandii. Piłkarze „Oranje” zdają się znacząco przewyższać umiejętnościami wszystkich swoich grupowych rywali. Oczywiście na kartach historii MŚ można odnaleźć wiele niespodziewanych wyników i rozstrzygnięć. Dlatego niewykluczone, że to inna reprezentacja sprawdzi sensacyjną niespodziankę poprzez zwycięstwo w grupie A. Jednak na ten moment wszystkie argumenty przemawiają za reprezentacją Holandii.

Warto również dodać, że kurs na zwycięstwo Holendrów w grupie A wynosi 1,40. W przypadku pozostałych reprezentacji jest to odpowiednio:

 • Senegal – 5,50;
 • Ekwador – 7,00;
 • Katar – 15,00.

Grupa A – kto awansuje?

Obecne prognozy nie pozostawiają wątpliwości dotyczących tego, kto wygra grupę A na MŚ 2022. Jednak faworyzowanie reprezentacji Holandii nie daje odpowiedzi na jeszcze jedno bardzo istotne pytanie. Kto jeszcze wyjdzie z grupy A?

Już od wielu lat formuła mundialowej fazy grupowej zakłada, że z każdej grupy awans uzyskują dwa najlepsze zespoły. O ile awans reprezentacji Holandii nie powinien budzić wątpliwości, o tyle kwestia drugiego miejsca jest już zupełnie otwarta. Jakie więc będą rozstrzygnięcia w grupie A? Kto awansuje do fazy play-off?

Teoretycznie największe szanse na awans z grupy, poza reprezentacją Holandii, mają reprezentacje Senegalu i Ekwadoru. Choć są to zupełnie inne drużyny, ich potencjał piłkarski wydaje się stać na podobnym poziomie. Łatwo można więc odgadnąć, że w tym momencie teoretycznie najmniejsze szanse na awans z grupy A mają gospodarze. Czy jednak takie prognozy potwierdzą się w trakcie MŚ 2022? Odpowiedź poznamy już niedługo.

Aktualne kursy na awans poszczególnych reprezentacji z grupy A (z miejsca 1 lub 2) wynoszą odpowiednio:

 • Holandia – 1,10;
 • Senegal – 1,75;
 • Ekwador – 2,10;
 • Katar – 6,00.