Grupy na MŚ 2022

Grupa C na MŚ 2022 – kto wygra i awansuje? (typy)

Grupa C na MŚ 2022 - kto wygra i awansuje? (typy)

Dla wszystkich kibiców piłkarskiej reprezentacji Polski zdecydowanie najważniejszym etapem fazy grupowej MŚ 2022 będzie rywalizacja w grupie C. To właśnie do tej grupy trafili bowiem biało-czerwoni. Przed naszymi piłkarzami i stoi jednak trudne zadanie, ponieważ ich rywalami będą reprezentacje: Meksyku, Argentyny oraz Arabii Saudyjskiej. Jak więc wyglądają aktualne prognozy dotyczące rozstrzygnięć w mundialowej grupy C? Kto jest faworytem do jej wygrania? Jakie reprezentacje mogą liczyć na wyjście z grupy? Zapraszamy do lektury!

Grupa C na MŚ – typy na mecze

Rywalizacja w grupie C MŚ 2022 zapowiada się bardzo ciekawie. Wynika to przede wszystkim z naprawdę dużego zróżnicowania pomiędzy poszczególnymi reprezentacjami w tej grupie. Każda drużyna ma w tym przypadku zupełnie inne atuty oraz słabości. Dlatego typowanie przebiegu spotkań w ramach grupy C może być bardzo ciekawe dla samych graczy.

Jak zatem zakończą się poszczególne spotkania w ramach grupy C? Typy mundialowe dotyczące tych meczów są następujące:

 • Argentyna – Arabia Saudyjska → wygrana Argentyny (kurs 1,19);
 • Meksyk – Polska → remis (kurs 3,05);
 • Polska – Arabia Saudyjska → wygrana Polski (kurs 1,68);
 • Argentyna – Meksyk → wygrana Argentyny (kurs 1,74);
 • Polska – Argentyna → wygrana Argentyny (kurs 1,72);
 • Arabia Saudyjska – Meksyk → wygrana Meksyku (kurs 1,57).

Kto wygra grupę C?

We wszystkich opisanych wyżej spotkaniach na pewno nie zabraknie emocji oraz zaciętej walki. Mimo to zdecydowana większość kibiców oraz ekspertów ma podobne typy dotyczące tego, kto wygra grupę C na MŚ 2022.

Faworytami są oczywiście piłkarze Albicelestes. Nie może być inaczej, ponieważ Argentyńczycy mają największe doświadczenie w występach na arenie międzynarodowej. Ponadto jakość piłkarska poszczególnych argentyńskich zawodników stoi na absolutnie najwyższym światowym poziomie. Z tego powodu trudno zakładać, aby inne reprezentacje z grupy C mogły zagrozić Argentyńczykom. Oczywiście w futbolu niczego nie można przesądzać jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, ale obecne typy nie pozostawiają zbyt wielu wątpliwości. W przypadku grupy C typy większości osób są skierowane w stronę reprezentacji Argentyny. Takie typy są również poparte aktualnymi kursami na zwycięstwo w grupie C:

 • Argentyna – 1,45;
 • Meksyk – 6,00;
 • Polska – 6,00;
 • Arabia Saudyjska – 20,00.

Grupa C – kto awansuje?

Triumf reprezentacji Argentyny wydaje się czymś oczywistym. Jednak tutaj należy postawić jeszcze jedno istotne pytanie dotyczące grupy C. Kto wygra pozostałe spotkania i zdoła zapewnić sobie tym samym awans do fazy play-off z drugiego miejsca?

Teoretycznie w walce o taki awans wezmą udział trzy pozostałe reprezentacje z grupy C. Niemniej trzeba uczciwie przyznać, że awans Arabii Saudyjskiej wydaje się tutaj najmniej prawdopodobny. Oczywiście Saudyjczycy stanowią bardzo zgrany zespół, a ponadto są oni przyzwyczajeni do miejscowego klimatu. Należy jednak pamiętać o tym, iż czysta jakość piłkarska reprezentantów Arabii Saudyjskiej nie jest już tak wysoka. Widać to szczególnie dobrze wtedy, kiedy zestawi się poszczególnych zawodników z piłkarzami np. Argentyny. Arabii Saudyjskiej na pewno nie można lekceważyć, ale awans tej reprezentacji były ogromną sensacją.

To z kolei oznacza, że w grze o to, kto wyjdzie z grupy C, pozostają jeszcze dwie reprezentacje. Są to oczywiście drużyny narodowe Meksyku i Polski. Ich szanse wydają się dość podobne. Zarówno Meksykanie, jak i Polacy będą faworytami w starciach przeciwko Arabii Saudyjskiej. Z drugiej strony wydaje się, że obydwa te zespoły mogą mieć duże problemy z pokonaniem Argentyny. Toteż o awansie jednej z tych ekip przesądzą dwie kwestie. Pierwszą będzie wynik bezpośredniego meczu Meksyk – Polska, a drugą bilans bramkowy obu zespołów po zakończeniu fazy grupowej.

Aktualne kursy na awans zespołów z miejsc 1-2 po zakończeniu rozgrywek w grupie C wygląda następująco:

 • Argentyna – 1,08;
 • Meksyk – 1,90;
 • Polska – 1,90;
 • Arabia Saudyjska – 7,50.