Grupy na MŚ 2022

Grupa D na MŚ 2022 – kto wygra i awansuje? (typy)

Grupa D na MŚ 2022 - kto wygra i awansuje? (typy)

Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze rozpoczną się już za kilka miesięcy. Z tego względu wszyscy uczestnicy imprezy poznali już swoich rywali i wyznaczony harmonogram mundialowych spotkań. Od tej reguły zdarzają się jednak pewne wyjątki. Takim wyjątkiem do niedawna była mundialowa grupa D. Co prawda, już teraz wiadomo, że w grupie tej będą rywalizować reprezentacje: Francji, Danii, Tunezji oraz Australii. Jak więc finalnie przebiegnie rywalizacja w grupie D i kto awansuje z niej do fazy pucharowej?

Grupa D na MŚ – typy na mecze

Zacznijmy może od tego, dlaczego grupa D MŚ 2022 tak długo nie była w 100% kompletna. Otóż wynikało to z faktu, że w czerwcu wciąż trwała faza barażowych meczów międzykontynentalnych. Takie spotkania miały wyłonić kilka ostatnich reprezentacji, które wezmą udział w zaplanowanych Mistrzostwach Świata. W opisanych barażach rywalizowały ze sobą między innymi reprezentacje Peru oraz Australii. Obie te ekipy nie zdołały uzyskać bezpośredniego awansu na MŚ 2022 podczas eliminacji rozgrywanych na swoim kontynencie. Dlatego od wyniku tej rywalizacji zależało to, jaka reprezentacja finalnie dołączy do mundialowej grupy D. Typy kibiców były mocno podzielone, ale ostatecznie na mundial awansowali Australijczycy. Co ciekawe, bukmacherzy dawali większe szanse ich rywalom, czyli reprezentacji Peru.

W każdym razie grupa D będzie ostatecznie obejmować reprezentacje: Francji, Danii, Tunezji oraz Australii. Jak więc mogą skończyć się spotkania rozgrywane pomiędzy zespołami grupy D? Typy mundialowe są następujące:

 • Francja – Australia → wygrana Francji (kurs 1,22);
 • Dania – Tunezja → wygrana Danii (kurs 1,49);
 • Francja – Dania → wygrana Francji (kurs 1,76);
 • Tunezja – Australia → remis (kurs 3,00);
 • Australia – Dania → wygrana Danii (kurs 1,55);
 • Tunezja – Francja → wygrana Francji (kurs 1,22).

Kto wygra grupę D?

Brak 100% pewności dotyczącej ostatniego uczestnika grupy nie miał większego wpływu na przewidywania kibiców. Fani futbolu już od dawna zdawali się wiedzieć, kto wygra grupę D na MŚ 2022. Trudno jednak dziwić się takim osobom, ponieważ w tej grupie zagrają obrońcy tytułu, czyli reprezentanci Francji. Podczas MŚ 2018 „Trójkolorowi” okazali się najlepszą ekipą, dzięki czemu mogli podnieść trofeum Złotego Globu. Co prawda, minione Euro 2020 nie było już tak udane dla Francuzów, którzy odpadli w 1/8 finału po przegranej serii rzutów karnych przeciwko reprezentacji Szwajcarii. Mimo to żaden ekspert nie może lekceważyć siły ekipy „Trójkolorowych”, którzy ponownie wystąpią jako faworyci.

Aktualne kursy na zwycięzców w grupie D wynoszą odpowiednio:

 • Francja – 1,40;
 • Dania – 4,25;
 • Tunezja – 20,00.
 • Australia – 50,00.

Grupa D – kto awansuje?

Francuzi są więc faworytami w grupie D. Kto wygra jednak pozostałe mecze? Takie pytanie jest bardzo istotne, ponieważ w czasie MŚ awans uzyskują również wiceliderzy wszystkich grup. Nie inaczej będzie więc w przypadku grupy D. Kto wyjdzie z grupy D z drugiego miejsca i tym samym zapewni sobie prawo do gry w 1/8 finału?

Oczywistymi faworytami wydają się Duńczycy, którzy zachwycili świat w czasie Euro 2020. Po heroicznej walce ostatecznie odpadli z turnieju w półfinale po porażce z reprezentacją Anglii. Jednakże opisany występ dobitnie pokazał siłę duńskiego futbolu. Dlatego to właśnie reprezentanci Danii są uznawani za faworytów do wyjścia z grupy D jako wiceliderzy. Aktualne kursy dla miejsc 1-2 w grupie D wynoszą:

 • Francja – 1,07;
 • Dania – 1,40;
 • Tunezja – 5,50.
 • Australia – 10,00.