Grupy na MŚ 2022

Grupa F na MŚ 2022 – kto wygra i awansuje? (typy)

Grupa F na MŚ 2022 - kto wygra i awansuje? (typy)

Losowanie grup na MŚ 2022 zapewniło kibicom gwarancję wielu ciekawych pojedynków. Tutaj warto wspomnieć między innymi o rywalizacji w ramach mundialowej grupy F. W tej grupie znalazły się bowiem dwie uznane europejskie drużyny narodowe, czyli reprezentacje Chorwacji i Belgii. Stawkę uzupełniają z kolei reprezentacje Maroko oraz Kanady. Największą uwagę kibiców zapewne przyciągnie spotkanie rozgrywane pomiędzy europejskimi reprezentacjami, ale mimo to warto uważnie obserwować Maroko i Kanadę. Jak zatem wyglądają aktualne prognozy dotyczące rozstrzygnięć w grupie F? Kto awansuje jako lider grupy, a kto wyjdzie z drugiego miejsca?

Grupa F na MŚ – typy na mecze

Do rozpoczęcia mundialu pozostało jeszcze sporo czasu. Mimo to eksperci zaczynają już powoli przedstawiać swoje prognozy dotyczące mundialowych spotkań. Co więcej, firmy bukmacherskie zaczęły już publikować kursy dotyczące poszczególnych starć. Dotyczy to między innymi grupy F MŚ 2022. Do tego grona należy między innymi największy polski bukmacher, czyli firma STS.

W przypadku spotkań grupy F typy mundialowe dotyczące poszczególnych rezultatów są następujące:

 • Maroko – Chorwacja → wygrana Chorwacji (kurs 1,83);
 • Belgia – Kanada → wygrana Belgii (kurs 1,30);
 • Belgia – Maroko → wygrana Belgii (kurs 1,54);
 • Chorwacja – Kanada → wygrana Chorwacji (kurs 1,77);
 • Kanada – Maroko → wygrana Maroko lub remis (1,40);
 • Chorwacja – Belgia → wygrana Belgii (kurs 1,90).

Kto wygra grupę F?

Powyższe kursy dobitnie pokazują oceny bukmacherów dotyczące poszczególnych spotkań grupy F. Typy są kierowane głównie w stronę reprezentacji Belgii i trudno się temu dziwić. Belgowie zajmują aktualnie 2. miejsce w rankingu reprezentacji FIFA. To dobitnie pokazuje, że reprezentacja Belgii należy do absolutnej czołówki światowego futbolu. Dlatego typy na to, kto wygra grupę F na MŚ 2022 wydają się formalnością.

Aktualne kursy STS dotyczące grupy F (kto wygra tę grupę) są następujące:

 • Belgia – 1,55;
 • Chorwacja – 3,75;
 • Maroko – 10,00;
 • Kanada – 15,00.

Grupa F – kto awansuje?

Wszyscy pasjonaci futbolu na pewno znają obowiązujący format rozgrywek MŚ. Zakłada on, że z każdej grupy awans uzyskają dwie najlepsze drużyny. Co prawda, dużo lepszą pozycję uzyskuje zwycięzca grupy, gdyż może on liczyć na korzystniejsze rozstawienie. Mimo to sam awans do fazy play-off stanowi marzenie wszystkich reprezentacji biorących udział w MŚ 2022. Dlatego w tym miejscu trzeba odpowiedzieć na jeszcze jedno pytanie – kto wyjdzie z grupy F?

W przypadku grupy F typy dotyczące awansu obejmują właściwie tylko dwie reprezentacje. Są to oczywiście drużyny narodowe Belgii oraz Chorwacji, które zdecydowanie przewyższają poziomem piłkarskim reprezentacje Maroko i Kanady. Dlatego to właśnie Belgowie i Chorwaci wydają się murowanymi faworytami do wyjścia z grupy F.

Opisane wyżej kursy słusznie sugerują, że to Belgowie powinni wyjść z pierwszego miejsca. Z kolei reprezentantom Chorwacji najprawdopodobniej przypadnie fotel wicelidera. Co jasne, takie wyniki są najbardziej prawdopodobne, ale w żadnym wypadku nie można tego przesądzać. Warto bowiem pamiętać, że przed rozpoczęciem eliminacji MŚ nieliczni zakładali awans reprezentacji Kanady. Tymczasem Kanadyjczycy nie tylko awansowali, ale wygrali całe eliminacje w swojej strefie! Dlatego wszyscy gracze powinni pamiętać, że całe piękno piłki nożnej tkwi w nieprzewidywalności tego sportu, gdyż na boisku wszystko się może zdarzyć!

Kursy na awans reprezentacji z grupy F z miejsc 1-2 wynoszą:

 • Belgia – 1,10;
 • Chorwacja – 1,60;
 • Maroko – 3,25;
 • Kanada – 3,75.