Grupy na MŚ 2022

Grupa B na MŚ 2022 – kto wygra i awansuje? (typy)

Grupa B na MŚ 2022 - kto wygra i awansuje? (typy)

Duża liczba reprezentacji obecnych na mundialu sprawia, że w grupie rzadko kiedy spotykają się ze sobą sąsiadujące kraje. Jednak takim przypadkiem będzie mundialowa grupa B podczas MŚ 2022 w Katarze. Losowanie złączyło bowiem ze sobą reprezentacje Anglii oraz Walii. Obydwie wyspiarskie ekipy trafiły do mundialowej grupy B, którą uzupełniają drużyny narodowe Stanów Zjednoczonych oraz Iranu. Jak wyglądają aktualne prognozy dotyczące rywalizacji w grupie B? Które z opisanych wyżej reprezentacji mają największe szanse na awans do fazy play-off? Zapraszamy do lektury!

Grupa B na MŚ – typy na mecze

Rywalizacja w grupie B MŚ 2022 będzie naprawdę przepełniona różnymi podtekstami. Wszyscy fani wyspiarskiego futbolu na pewno wiedzą, jak zacięta zawsze jest walka pomiędzy ekipami Anglii oraz Walii. Z kolei napięcia na linii Stany Zjednoczone – Iran mają pobudki polityczne. Oczywiście pozostaje mieć nadzieję, że opisana rywalizacja odbędzie się tylko w czystym wymiarze sportowym. Mimo to piłkarze zapewne nie będą odkładać nóg przy starciach ze swoimi rywalami…

Jeśli chodzi o mecze grupy B, typy mundialowe są następujące:

 • Anglia – Iran → wygrana Anglii (kurs 1,33);
 • Stany Zjednoczone – Walia → remis (kurs 3,00);
 • Walia – Iran → wygrana Walii (kurs 2,10);
 • Anglia – Stany Zjednoczone → wygrana Anglii (kurs 1,66);
 • Iran – Stany Zjednoczone → remis lub wygrana Stanów Zjednoczonych (kurs 1,27);
 • Walia – Anglia → wygrana Anglii (kurs 1,57).

Kto wygra grupę B?

Jeżeli ktoś chciałby obstawić wyniki grupy B, typy długoterminowe będą dla niego doskonałym rozwiązaniem. Tutaj ciekawą alternatywą są między innymi zakłady dotyczące zwycięzcy grupy. Kto wygra grupę B na MŚ 2022?

Nikogo zapewne nie zdziwi to, że faworytami są reprezentanci Anglii. „Synowie Albionu” już od grubo ponad 50 lat czekają na kolejne zwycięstwo w piłkarskich Mistrzostwach Świata. Anglicy potwierdzili niedawno swoją wysoką dyspozycję poprzez dotarcie do finału Euro 2020. Ponadto w eliminacjach do MŚ 2022 Anglicy pewnie wygrali swoją grupę, w której notabene występowali także Polacy.

Ich siłę potwierdzają także kursy bukmacherskie dotyczące grupy B. Kto wygra taką rywalizację? Oto aktualne zestawienie:

 • Anglia – 1,30;
 • Stany Zjednoczone – 7,50;
 • Walia – 8,00;
 • Iran – 20,00.

Grupa B – kto awansuje?

Powyższe kursy pokazują również, że bukmacherzy nie sądzą, aby pozostałe reprezentacje mogły nawiązać walkę z Anglikami. Jest więc to główny argument przemawiający za wytypowaniem „Synów Albionu” w roli faworytów grupy. Oczywiście na mundialu zwycięzca grupy znajduje się teoretycznie w najlepszej sytuacji. Jednak nie tylko on uzyskuje awans – do fazy play-off trafia także wicelider każdej grupy.

Z tego względu walka o to, kto wyjdzie z grupy B, zapowiada się bardzo ciekawie. Na ten moment wydaje się, że kwestia awansu z drugiego miejsca zostanie rozstrzygnięta pomiędzy dwiema ekipami. Kto wyjdzie z grupy B?

Rola wicelidera najprawdopodobniej przypadnie reprezentacji Stanów Zjednoczonych lub Walii. Choć są to ekipy o zupełnie innym charakterze, ich poziom sportowy wydaje się dość zbliżony. To zaś sprawia, że bardzo ważny będzie bezpośredni mecz pomiędzy tymi reprezentacjami. Od jego wyniku może zależeć kwestia awansu.

Co jednak z reprezentacją Iranu? Na pewno Irańczycy będą starali się zagrozić swoim rywalom z grupy B. Jednak argumenty piłkarskie nie leżą po ich stronie. Dla Iranu szansą może być jedynie skuteczna gra w defensywie oraz gorsza dyspozycja rywali. Natomiast awans tej reprezentacji nie wydaje się prawdopodobny.

Kursy bukmacherskie dotyczące awansu z grupy B są następujące:

 • Anglia – 1,05;
 • Stany Zjednoczone – 2,00;
 • Walia – 2,25;
 • Iran – 5,00.