Grupy na MŚ 2022

Grupa E na MŚ 2022 – kto wygra i awansuje? (typy)

Grupa E na MŚ 2022 - kto wygra i awansuje? (typy)

Eliminacje do piłkarskich MŚ zostały zakończone na całym świecie. Do niedawna trwała jeszcze ostatnia faza barażowa w ramach spotkań międzykontynentalnych. Miała ona wyłonić dwie ostatnie reprezentacje, które dołączą do 30 już wyłonionych uczestników MŚ 2022. Ostatecznie do grupy D trafiła reprezentacja Australii. Natomiast ostatnim uczestnikiem MŚ 2022 została drużyna narodowa Kostaryki, która trafiła do grupy E. Kto zdoła z niej awansować i dlaczego grupa E może wkrótce zyskać miano „grupy śmierci”? Zapraszamy do lektury.

Grupa E na MŚ – typy na mecze

Na ten moment wiadomo już, że w grupie E MŚ 2022 będą rywalizować reprezentacje: Hiszpanii, Japonii, Niemiec oraz właśnie Kostaryki. Połączenie dwóch wymienionych europejskich drużyn w jednej mundialowej grupie jest fatalną wiadomością dla innych zespołów. Reprezentacje Hiszpanii oraz Niemiec już od wielu lat uchodzą bowiem za jedne z najsilniejszych zespołów narodowych. Ponadto reprezentacja Japonii również może sprawić niespodziankę, czego dowodem był jej awans do 1/8 finału podczas MŚ 2018.

Co prawda, wywalczenie barażowego awansu na MŚ 2022 było marzeniem piłkarzy Kostaryki. Niemniej jednak ta ekipa, przynajmniej teoretycznie, nie powinna odegrać większej roli w starciu z bardziej doświadczonymi i silniejszymi zespołami.

Firma STS wystawiła już kursy na zaplanowane mecze grupy E. Typy bukmacherskie dotyczące tych spotkań są następujące:

 • Niemcy – Japonia → wygrana Niemiec (kurs 1,33);
 • Hiszpania – Kostaryka → wygrana Hiszpanii (kurs 1,31);
 • Japonia – Kostaryka → zwycięstwo Japonii lub remis (kurs 1,35);
 • Hiszpania – Niemcy → remis (kurs 3,30);
 • Kostaryka – Niemcy → wygrana Niemiec (kurs 1,25);
 • Japonia – Hiszpania → wygrana Hiszpanii (kurs 1,30).

Kto wygra grupę E?

Osoby preferujące zakłady długoterminowe nie muszą typować jedynie wyników poszczególnych spotkań. Oprócz tego można bowiem obstawić np. zwycięzcę grupy E. Typy z tej kategorii mogą być dobrą alternatywą dla graczy, którzy nie chcą uzależniać swojej wygranej tylko od rezultatu jednego spotkania.

Jakie są prognozy dotyczące grupy E? Kto wygra tę rywalizację? Tak naprawdę jest to chyba jedyna grupa, w której nie ma wyraźnego faworyta. Dlatego nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, kto wygra grupę E na MŚ 2022.

Wynika to oczywiście z faktu, że reprezentacje Hiszpanii i Niemiec będą rywalizować o wygraną w grupie. Co prawda, minimalnymi faworytami wydają się Hiszpanie. Jednak absolutnie nie można tego przesądzać już na tym etapie. Nawet bukmacherzy nie decydują się na wyraźne wskazanie faworyta grupy E. Kursy STS dotyczące zwycięzcy tej grupy wynoszą bowiem odpowiednio:

 • Hiszpania – 1,90;
 • Niemcy – 2,25;
 • Japonia – 12,50;
 • Kostaryka – 75,00;

Grupa E – kto awansuje?

Co prawda, rywalizacja w grupie E nie będzie toczyć się wyłącznie o zwycięstwo. W nieco gorszej, ale mimo wszystko dobrej sytuacji znajdzie się bowiem wicelider grupy. Taka reprezentacja także uzyska awans do fazy pucharowej MŚ 2022. Kto wyjdzie z grupy E z drugiego miejsca?

W tym przypadku odpowiedź na postawione pytanie może być tylko jedna. Najprawdopodobniej będzie to reprezentacja Niemiec lub Hiszpanii. W zależności od tego, która ekipa wygra grupę – druga reprezentacja powinna stać się jej wiceliderem. Oczywiście na mundialu wszystko może się zdarzyć, ale inny rezultat byłby prawdziwą sensacją. Świadczą o tym choćby kursy bukmacherskie wystawione na awans drużyn z miejsc 1-2. Kursy te w przypadku grupy E wynoszą:

 • Hiszpania – 1,08;
 • Niemcy – 1,10;
 • Japonia – 5,00;
 • Kostaryka – 17,50.