Informacje o Mundialu

Kto jest aktualnym mistrzem świata w piłce nożnej?

Na każdym turnieju piłkarskim szczególnie duże zainteresowanie budzi obrońca tytułu. To właśnie taka drużyna automatycznie staje się jednym z faworytów imprezy. Jest to szczególnie widoczne w przypadku Mistrzostw Świata, gdyż imprezy tej rangi nie wygrywa się przypadkowo. Zatem jaka drużyna wyruszy do Kataru w roli obrońcy tytułu? W jakich okolicznościach ta reprezentacja wywalczyła upragnione trofeum? Zapraszamy do lektury krótkiego historycznego artykułu!

Aktualny mistrz świata w piłce nożnej

Kto jest aktualnym mistrzem świata w piłce nożnej? Ostatni mundial został rozegrany dokładnie 4 lata temu. Dlatego tutaj należy zadać pytanie, kto wygrał Mistrzostwa Świata 2018?

Od 2018 roku tytuł mistrza świata w piłce nożnej dzierżą wielcy „Trójkolorowi”, czyli piłkarze reprezentacji Francji. To właśnie Francuzi zdominowali ostatnie MŚ w piłce nożnej. W finale tej imprezy pokonali niezwykle ambitną reprezentację Chorwacji. Mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla „Trójkolorowych”.

Droga Francji po mistrzostwo świata w 2018 roku

Oczywiście wymagający mecz finałowy wcale nie był jedyną przeszkodą dla „Trójkolorowych”. Oprócz tego Francuzi musieli bowiem rozegrać wiele innych równie ciężkich spotkań. Co prawda, faza grupowa przebiegła bez większych problemów, gdyż Francuzi tylko raz podzielili się punktami z Danią. Do tego dołożyli także wygrane z Peru oraz Australią.

Bardzo trudne warunki postawili im z kolei Argentyńczycy. Francuzi rywalizowali z nimi w meczu 1/8 finału. Ostatecznie „Trójkolorowi” wygrali to spotkanie 4:3. Jednak wynik tego starcia najlepiej oddaje przebieg boiskowych wydarzeń. To właśnie wtedy Francuzi pokazali, że mogą zdominować ostatnie Mistrzostwa Świata w piłce nożnej.

Dużo łatwiejszy był dla Francuzów mecz ćwierćfinałowy, gdzie pewnie wygrali z reprezentacją Urugwaju 2:0. Jeżeli zaś chodzi o półfinał Mistrzostw Świata, zwycięzcy turnieju rywalizowali z drużyną Belgii. Po bardzo zaciętym meczu Francuzi wygrali 1:0, co dało im awans do wielkiego finału. Reszta jest już historią.

Wielokrotni triumfatorzy? Ile razy Francuzi byli mistrzami świata w piłce nożnej?

Tym samym Francuzi to obecny mistrz świata w piłce nożnej. Jednak wcale nie był to pierwszy triumf w historii tej reprezentacji. Zatem ile razy Francuzi byli mistrzami świata w piłce nożnej? Wbrew pozorom lista tytułów „Trójkolorowych” wcale nie jest aż tak długa. Francuzi to dwukrotni mistrzowie świata w piłce nożnej. Poza poprzednimi Mistrzostwami Świata w 2018 roku piłkarze Francji wygrali również mundial rozgrywany w 1984 roku.

Czy MŚ 2022 przyniosą „Trójkolorowym” kolejny tytuł? Na odpowiedź przyjdzie nam jeszcze poczekać.