Newsy

Zapowiedź i analiza najciekawszych meczów w europejskich ligach

Sezon w ligach piłkarskich zazwyczaj trwa przez około 9-10 miesięcy. W tym czasie terminarz ligowy przewiduje rozegranie mniej więcej 30-40 kolejek ligowych spotkań. Jest więc to ogromna liczba zaplanowanych starć. Oczywiście każdy mecz jest dla kibiców okazją do śledzenia zmagań i wspierania swoich faworytów. Jednak wszyscy fani futbolu wiedzą o tym, że niektóre spotkania w znacznie większym stopniu elektryzują fanów dyscypliny. Są to głównie mecze derbowe, a także starcia pomiędzy kandydatami do zdobycia tytułu. Zatem jakie mecze w europejskich ligach będą miały największe znaczenie dla kibiców? Zapraszamy na krótki przegląd najważniejszych wydarzeń w europejskiej piłce nożnej.

Manchester City – Arsenal

Kibice śledzący rozgrywki Premier League już niejednokrotnie przecierali oczy ze zdziwienia, kiedy obserwowali zmagania w tym sezonie. Źródłem tego zaskoczenia była między innymi postawa Arsenalu Londyn. „Kanonierzy” już od dłuższego czasu znajdowali się daleko poza czołówką Premier League. Jednak pod wodzą Mikela Artety drużyna Arsenalu odzyskała swoją dawną formę. Dość powiedzieć, że po 32 rozegranych kolejkach „Kanonierzy” zajmują fotel lidera PL z dorobkiem 75 punktów.

Oczywiście w Premier League przez ostatnie lata aż nadto widoczna była dominacja Manchesteru City. To właśnie podopieczni Pepa Guardioli będą głównymi rywalami Arsenalu w walce o ligowy triumf. „The Citizens” zgromadzili do tej pory 70 ligowych punktów w 30 rozegranych meczach. Ich strata do Arsenalu wynosi więc 5 punktów przy 2 zaległych meczach. Dlatego wiele wskazuje na to, że nadchodzące starcie Manchester City – Arsenal będzie praktycznie meczem o mistrzostwo Anglii. Jeżeli więc chodzi o najciekawsze mecze w ligach europejskich, to starcie wysuwa się na pierwszy plan.

Końcówka sezonu Bundesligi

W Hiszpanii murowanym kandydatem do mistrzostwa ligi jest FC Barcelona. We Włoszech dużą przewagę ma z kolei Napoli, a we Francji – PSG. Jednak końcówka sezonu Bundesligi wciąż może jeszcze przynieść kibicom mnóstwo emocji. Dlaczego? Oto analiza formy drużyn i statystyk w lidze niemieckiej.

Zazwyczaj w tym momencie sezonu kwestia mistrzostwa Bundesligi była już rozstrzygnięta. Przez ostatnie lata Bayern Monachium całkowicie zdominował te rozgrywki. Jednak obecnie jego główny rywal, czyli drużyna Borussii Dortmund, nie ustępuje kroku Bawarczykom. Obecnie to właśnie piłkarze z Dortmundu są liderami Bundesligi! Po 29 rozegranych meczach mają na swoim koncie 60 punktów. To o jedno oczko więcej niż wynosi aktualny dorobek drużyny „Die Roten”.

Aktualne zapowiedzi i prognozy wyników stały się bardzo wyrównane. Jeszcze całkiem niedawno Bawarczycy byli murowanymi kandydatami do triumfu. To oni 1 kwietnia na własnym stadionie pokonali piłkarzy BVB 4:2. Jednak teraz wszystko zależy od zawodników BVB. Jeżeli zachowają oni wysoką formę i nie będą tracić punktów, tytuł trafi właśnie do Dortmundu.

Choć w tym sezonie obydwie drużyny już nie zagrają ze sobą w lidze, końcówka sezonu zapowiada się niezwykle emocjonująco.