Newsy

Ewa Pajor czołową piłkarką świata. Na co jeszcze ją stać?

Dzisiejszy świat niezależnie od sytuacji politycznej społecznej, gospodarczej potrzebuje liderów. Dotyczy to także dyscyplin sportowych. W męskiej reprezentacji piłkarskiej taką osobą jest Robert Lewandowski. W damskiej zaś rolę liderki wzięła na siebie Ewa Pajor. 

Gdzie gra Ewa Pajor?

Czerwiec 2013. To wtedy rozpoczyna się historia wielkiego talentu i jak się później okaże wielkiej kariery reprezentacyjnej Ewy Pajor. Nieznana dotąd szerzej w kobiecym świecie piłkarskim 17-letnia wówczas piłkarka reprezentująca klub Orlęta Wielenin zdobywa złoty medal na ME U-17. Dwa miesiące po tym sukcesie debiutuje w seniorskiej reprezentacji Polski. Cechy wolicjonalne, zaawansowanie techniczne zostają szybko dostrzeżone przez szefostwo Medyka Konin. Pobyt Ewy Pajor w Koninie był tylko przystankiem do wielkiej zawodowej kariery. W czerwcu 2015 roku napastniczka reprezentacji Polski zaczęła swoją trwającą do dziś przygodę z VFL Wolfsburg. Jak się okazało wybór “Wilczyc” był dla Pajor wręcz idealny. Zdobycie pięć razy mistrzostwa Niemiec i osiem razy Pucharu Niemiec podczas pobytu w Wolfsburgu tylko to potwierdza. 

Ewa Pajor – zarobki

Szacuje się, że Ewa Pajor grając w barwach VFL Wolfsburg zarabia około 20 milionów złotych za sezon. 

Osiągnięcia Ewy Pajor

Tak jak wspomnieliśmy Ewa Pajor w VFL Wolfsburg gra od 2015 roku. Pomimo kilkukrotnego zdobycia tytułu mistrzyń Niemiec czy Pucharu Niemiec ubiegłe sezony w barwach “Wilczyc” nie były dla Polki tak udane jak poprzedni. Zdobycie Pucharu Niemiec i tytułu królowej strzelczyń Ligi Mistrzyń zaowocowało nominacją do prestiżowej nagrody UEFA. Polska napastniczka znalazła się w gronie walczących o tytuł Piłkarki Roku UEFA. Polka znalazła się w tym zacnym gronie obok między innymi mistrzyń świata – Salmy Paralluelo czy Olgi Carmony. 

Ewa Pajor awansuje z reprezentacją na mistrzostwa?

Tego typu wyróżnienia to znakomite paliwo i motor napędowy do jeszcze wytrwalszej pracy. Zarówno przed Pajor jak i resztą kobiecej reprezentacji Polski. Tym bardziej że przed podopiecznymi trenerki Niny Patalon marzenie do spełnienia. Jest nim udział w ME, które w 2025 odbędą się w Szwajcarii. Droga Polek na europejski czempionat wiedzie przez Ligę Narodów. Polki rywalizację w niej zaczną w grupie trzeciej Dywizji B. Oprócz Polek w tej grupie znalazły się także Greczynki, Serbki i Ukrainki. Awans do wyższej dywizji, a tym samym możliwość dalszej rywalizacji o przepustkę na Euro 2025 uzyskają tylko zwycięzcy grup. Zespoły z drugich miejsc zagrają w barażach. Warto więc walczyć o marzenia!